ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5762298
*
nr 576 2298
Spegel
med belysning, 1950-tal, höjd: 128
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 19:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 09:40:51
1
300 kr
3/4 07:39:43
2
200 kr
4/4 14:23:40
3
500 kr
5/4 23:30:46
4
400 kr
5/4 23:32:30
4
500 kr
5/4 23:33:31
4
550 kr
6/4 18:43:41
3
800 kr
6/4 18:48:19
5
750 kr
6/4 18:49:03
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 576 2298
Spegel
med belysning, 1950-tal, höjd: 128
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/4 09:40:51 | 1 | 300 kr |
| 3/4 07:39:43 | 2 | 200 kr |
| 4/4 14:23:40 | 3 | 500 kr |
| 5/4 23:30:46 | 4 | 400 kr |
| 5/4 23:32:30 | 4 | 500 kr |
| 5/4 23:33:31 | 4 | 550 kr |
| 6/4 18:43:41 | 3 | 800 kr |
| 6/4 18:48:19 | 5 | 750 kr |
| 6/4 18:49:03 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



